Ekonomi

Vali Çelik, Bor Organize Sanayi Bölgesinde Çıkan Yangının Ardından İncelemede Bulundu

Vali Cahit Çelik, Bor Organize Sanayi Bölgesi’nde çıkan yangının ardından olay yerinde incelemelerde bulundu.

Bor ilçesi Karma Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren geri dönüşüm fabrikasında sabah saat 04.00 sıralarında yangın çıktı. Olay yerine Niğde Belediyesi, Bor Belediyesi, Orman İşletme Müdürlüğü, Bor Organize Sanayi Bölgesi, İl Özel İdaresi, AFAD, Emniyet Müdürlüğü, Jandarma Komutanlığı, Sağlık Müdürlüğü ve çevre ilçe belediyelerinden gruplar sevk edildi.

Olay yerine gelen Vali Cahit Çelik, yangın söndürme çalışmalarını yerinde takip ederek incelemelerde bulundu. Vali Çelik, fabrika sahipleriyle bir araya gelerek, geçmiş olsun dileklerini iletti. Yangınla ilgili yazılı açıklama yapan Vali Cahit Çelik, “Olay sabah saat 04.02 sıralarında Bor Organize Sanayi Bölgesi’nde geri dönüşüm işi yapan bir fabrikada meydana geldi. Olay meydana gelir gelmez ekiplerimiz ihbarları değerlendirdi. Karşılayıp hemen olay yerine gelerek yangına müdahale ettik.” “Yangın daha fazla büyüyüp çevreye yayılmadan kontrol altına alındı. Olayda herhangi bir can kaybı ve yaralanma olmaması bizi sevindiriyor” dedi.

15 itfaiye aracı, 4 sprinkler, 1 dozer, 3 ekskavatör, 1 TOMA, 2 sağlık ekibi, 4 servis aracı ve 59 çalışanın bulunduğu 30 araç ve iş makinesiyle müdahale edilen yangına, çıkış nedeninin belirlenmesi için soruşturma başlatıldı. 3,5 saatte kontrol altına alındı. . – NİĞDE

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu