Haber

Diyarbakır’ın Kulp ilçesinde şehitler için saygı yürüyüşü düzenlendi

Diyarbakır’ın Kulp ilçesinde “Şehitler ölmez, vatan bölünmez” ve “Kahrolsun PKK” sloganlarıyla şehitler için saygı yürüyüşü düzenlendi.

Kulp Kaymakamlığı’nın düzenlediği “Şehitlere Saygı Yürüyüşü”nde Hükümet Konağı önünde toplanan kalabalık, şehitler için saygı duruşunda bulunarak İstiklal Marşı’nı söyledi. Daha sonra Türk bayrakları eşliğinde yürüyüşe geçildi.

Hükümet konağı önünde ilerleyen grup, “Şehitler ölmez, vatan bölünmez” ve “Kahrolsun PKK” sloganlarıyla yürüyüşüne devam etti. Yürüyüş merkez Yeni Mahalle demirciler sokağına kadar devam etti.

Yürüyüş sırasında açıklama yapan Kaymakam Burak Akeller, yürüyüşe katılan herkesin ortak amacının vatan için canlarını feda eden şehitleri anmak ve şükranlarını sunmak olduğunu söyledi.

Kaymakam Akeller, yürüyüşün ilçenin birlik ve beraberlik ruhunu güçlendiren, toplumsal dayanışmayı pekiştiren bir etkinlik olarak tarihe geçtiğini belirtti.

Yürüyüşe Kulp Kaymakamı ve Belediye Başkan Yardımcısı Burak Akeller, kamu kurum ve kuruluşlarının yetkilileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. – DİYARBAKIR

cemisgezek-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu