Haber

Bodrum’da Felsefe Sempozyumu

Herodot Kültür Merkezi, bugün başlayan “Yaşam İçin Felsefe” başlıklı ‘Mavi Anadolu Felsefesi Sempozyumu’na ev sahipliği yaptı. Bodrum Belediyesi’nin desteğiyle gerçekleştirilen sempozyum 3 gün boyunca devam edecek.

Sempozyumun ilk gününe Bodrum Valisi Bilgehan Bayar, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Muğla İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüseyin Toprak, Aristoteles Felsefe Derneği Başkanı Hatice Nur Erkızan, ilgililer ve vatandaşlar katıldı.

Muğla’nın Oinoanda Antik Kenti, geçmişten günümüze tarihsel olarak taşıdığı güçlü ideolojisi, kültürel, tarihi ve bilimsel birikimi, ulusal ve uluslararası düzeyde tanınırlığı açısından değerli olan sempozyum, 2014 yılında gerçekleştirildi. hem kendine hem de içinde yaşadığı topluma katkıda bulunmaktır.

Sempozyumda bir konuşma yapan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, bu coğrafyanın tarih boyunca felsefeden bilime, sanata kadar birçok değerli insanı ağırladığını, bu nedenle Bodrum’da ideolojik bir çalışmanın yapılmasını çok istediğini, bu nedenle bu ideoloji sempozyumu onu çok memnun etti.

Aristoteles İdeoloji Derneği tarafından düzenlenen ve 3 gün sürecek sempozyumda konuşmacı olarak Prof. Dr. Tansu Açık, Prof. Dr. Oktay Taftali, Dr. Cengiz Çevik, Dr. Nilüfer Akçay, Dr. Alihan Şahin, Doç. Dr. Aylin Çankaya, Hasan Gençcan katıldı.

Muğla’nın İncealiler Köyü’nde bulunan Oinoanda Antik Kenti, ideoloji tarihi açısından büyük bir öneme sahiptir. Muğlalı Diogenes tarafından kent meydanına dikilen 80 metre genişliğinde ve 3,5 metre yüksekliğindeki taş yazıtın ideoloji tarihinde bir benzeri yoktur.

Kaynak: ANKA / Yerel

kosk-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu